W przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego 31.08.2020 roku w „Małej Galerii” Internatu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Anny Lis pt. „Dzieci Świata – małe, wielkie życia”.

Anna Lis znana gnieźnieńska podróżniczka i fotograf gościła już ze swoimi pracami w Internacie przy okazji wystawy ,,Dziwny jest ten świat” .

Autorka oprócz zdjęć wykonywanych w różnych częściach świata (Etiopia, Senegal, Iran, Kuba, Nepal, Birma, Kambodża, Indie itp.) wspaniale opowiada  o swoich podróżach, o obyczajach, tradycjach i ludziach spotykanych na trasach swoich podróży.

Obecny temat ,,Dzieci Świata – małe, wielkie życia” pojawił się w kontekście rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i był przyczynkiem do dalszych dyskusji z młodzieżą już podczas roku szkolnego na temat szkoły, edukacji w różnych częściach świata i warunkach tej edukacji, przepisów lub ich braku, a także kultury i obyczajów danego narodu w tym właśnie temacie.