Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Otyłością, który  obchodzony jest 22 maja, Wydział Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, wspólnie z partnerami Powiatowego Forum Zdrowia, którego przedstawicielem  od kilku lat jest nauczyciel Centrum,odbyła się  konferencja popularnonaukowa nt. otyłości. Styl życia we współczesnym świecie oraz czynniki zewnętrzne powodują, że społeczeństwo coraz częściej narażone jest na niekorzystne zjawiska, które skutkują chorobą. Nieprawidłowe odżywianie, stres, brak aktywności fizycznej to główne czynniki predysponujące do nadwagi i otyłości, a te z kolei zwiększają ryzyko zachorowania.

Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań zwiększających wiedzę i świadomość społeczną w profilaktyce tych zagrożeń. Problemy nadwagi i otyłości zaprezentowane podczas konferencji przedstawione zostały w sposób  kompleksowy przez lekarza, psychologa, dietetyka i fizjoterapeutę.

Nauczyciele Centrum  Lucyna Nagórska i Gabriela Giszczyńska-Marciniak zaprezentowały rolę aktywności fizycznej w profilaktyce i leczeniu otyłości.