W dniu 18 maja 2018r. w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie odbył się Międzyszkolny Konkurs Indywidualne Stylizacje Paznokci pod hasłem: „Fauna i Flora Mórz i Oceanów”.

W Konkursie wzięli udział uczniowie Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego dla których organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu i zaprezentowaniu stylizacji na naturalnych paznokciach obu dłoni modelki (wcześniej przygotowanych zgodnie z regulaminem konkursu) z wykorzystaniem bazy hybrydowej zgodnie z tematem głównym konkursu. Przebieg prac i gotowe stylizacje oceniało jury składające się z nauczycieli szkół uczestniczących w konkursie. Dominującą kolorystyką były odcienie błękitu i koloru morskiego. Na paznokciach pojawiły się motywy ozdobione muszelkami, wodorostami, piaskiem, syrena, rozgwiazda, kraby, koniki morskie. Autorki stylizacji wykazały się ogromną kreatywnością, powstały „prawdziwe arcydzieła”.

I miejsce Weronika Bogacz Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim

II miejsce Elżbieta Juskowiak Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu

III miejsce Agata Stachowiak Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu

Fundatorami nagród dla laureatów konkursu i wszystkich uczestników był Urząd Marszałkowski i Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie.

Konkursowi towarzyszyła prezentacja produktów kosmetycznych różnych firm.