W dniu 4 grudnia 2019r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbył się finał Konkursu W Centrum Fotografii – nasze zawody w obiektywie oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Organizatorem Konkursu był Zarząd Województwa Wielkopolskiego oraz Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego,  który wraz z Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Poznaniu zorganizował uroczystość wręczenia nagród.  Uczestniczyli w niej: Pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pani Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Dyrektorzy szkół prowadzonych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Pracownicy Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego oraz słuchacze – autorzy zdjęć uczestniczący w Konkursie.

Słuchaczki  naszej szkoły – Barbara Alwin za pracę pt. Jesienna nostalgia i Ewa Kiełpińska za pracę pt. Naturą malowane z kierunku Florysta zajęły w Konkursie III  miejsce.  Wyróżnienia zdobyły trzy przedstawicielki kierunku Technik farmaceutyczny: Patrycja Golda, Marta Pokorska i Mariola Dąbrowska za pracę  Sporządzanie receptury.

Za zajęcie III miejsca Centrum otrzymało rzutnik firmy EPSON. Nagrodę odebrała Pani Halina Ciążyńska. Uroczystość przeplatana była  muzyką w wykonaniu artystów Filharmonii Poznańskiej, która przeniosła wszystkich w zaczarowany świat muzyki, dzięki wirtuozerii artystów grających na skrzypcach i pianinie.