W dniu 8 lutego 2019 roku odbyło się Spotkanie Przedmiotowo-Metodyczne nauczycieli i uczniów realizujących zajęcia dydaktyczne na kierunku Terapeuta zajęciowy. Spotkanie odbyło się pod hasłem Rola terapii zajęciowej w środowiskowym domu samopomocy. W Spotkaniu uczestniczyli: Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Pani Dorota Kinal, Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Pani Jolanta Kamzela-Czub oraz Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, Koninie, Ostrowie Wielkopolskim, Nr 1 i Nr 2 w Poznaniu, Rawiczu, Złotowie, Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrześni, Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu.

Na wstępie Pani Halina Ciążyńska zaprezentowała wykład Rola terapii zajęciowej w środowiskowym domu samopomocy na przykładzie Środowiskowego Domu Samopomocy TĘCZA. Druga część Spotkania to Konkurs odbywający się pod hasłem Wykorzystywanie nowych technik terapii zajęciowej w aktywizacji podopiecznych. W trakcie Konkursu uczestnicy wykonywali prace w jednej z wylosowanych technik:

 - Zdobienie dzbana greckiego z wykorzystaniem różnych technik decoupage

- Wykonanie kompletu podkładek z wykorzystaniem żywic syntetycznych

Prace oceniane były przez Komisję Konkursową złożoną ze specjalistów z dziedziny terapii zajęciowej- po jednym  przedstawicielu z każdej Jednostki biorącej udział w Spotkaniu. Nagrodzono w każdej kategorii po trzy prace –laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, Alba Thyment Sp. z o.o w Suchym Lesie, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta w Gnieźnie. Pozostali uczestnicy Konkursu otrzymali upominki i okolicznościowe dyplomy. Wykonane przez uczestników Konkursu prace stały się ich własnością.

Spotkaniu Przedmiotowo-Metodycznemu towarzyszyła wystawa prac wykonanych przez uczniów kierunku Terapeuta zajęciowy naszego Centrum, między innymi: kufry wykonane techniką decoupage: postarzanie cukrem, postarzanie krakle, technika koralikowa, papier decoupage, złoto w płatkach, pasty postarzające, bronza pozłotnicza, żywice syntetyczne; jajka wielkanocne wykonane techniką easy painting;  koty zdobione  wełną czesankową filcowaną na sucho i mokro; lampki nocne i anioły witrażowe wykonane techniką Tiffaniego; dzbany greckie zdobione techniką stempli, złoto w płatkach; podkładki zdobione techniką decoupage i z wykorzystaniem żywicy syntetycznej.

 Laureaci Konkursu:

Wykonanie kompletu podkładek z wykorzystaniem żywic syntetycznych:

 I MIEJSCE – Katarzyna Studziańska, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim

II MIEJSCE – Karolina Przybyłek, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu

III MIEJSCE – Marta Kaźmierczak Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu

Zdobienie dzbana greckiego z wykorzystaniem różnych technik decoupage:

 I MIEJSCE – Paulina Siemińska-Latawiec, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Poznaniu

II MIEJSCE – Paula Misun,  Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Koninie

III MIEJSCE – Marta Nowacka, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie