Na wystawie można obejrzeć postacie, które w jakiś określony sposób zaznaczyły swoje miejsce w historii, głównie w XX wieku. Są więc papież Jan Paweł II, ale także wybitni naukowcy jak Albert Einstein, jest prof. Christian Neethling, Bernard, który jako pierwszy przeprowadził transplantację ludzkiego serca, są politycy Ronald Regan, Lech Wałęsa, Michaił Gorbaczow, a także wybitne kobiety jak Victoria Matthews – pierwsza kobieta, która złamała męski monopol duszpasterski, Margaret Thatcher – była premier Wielkiej Brytanii zwana też ,,Żelazną Damą” czy Coco Chanel – której perfumy Chanel nr 5 do dzisiaj zachwycają kobiety.

W role tych wielkich postaci wcielili się gnieźnianie: prezydent Tomasz Budasz, wiceprezydent Michał Powałowski, dyrektor MOK Dariusz Pilak, aktor Teatru im. Aleksandra Fredry Roland Nowak i wielu innych, którzy zdecydowali się wziąć udział w projekcie. Wystawa, obok swojej roli artystycznej, służyć miała także młodzieży - zwłaszcza tej maturalnej i być dla niej pretekstem do dyskusji nad wiekiem XX, jego osiągnięciami i słabościami, wynalazkami ratującymi życie ludzkie i wynalazkami niszczącymi to życie, czasem rozwoju demokracji ale też czasem największego sponiewierania człowieka.

Niestety konorowirus pokrzyżował plany organizatorów, dlatego wystawa do internatu trafiła mocno opóźniona i młodzieży ani w szkole ani w internacie teraz nie ma. Jak jednak zaznaczają, kreatywność na tym nie ucierpiała. Dziś przychodząc na wystawę każdy odwiedzający może wyrazić swoją opinię i poddać własnej ocenie przedstawiany okres historii a swoją pisemną wypowiedź pozostawić na przygotowanej tablicy. To przy dzisiejszych ograniczeniach spowodowanych epidemią jest taką formą dyskusji.