W dniach od 7 do 9 czerwca 2018 roku na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Gnieźnie rozgrywany był X Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych, który jednocześnie był XIV Memoriałem im. Romana Paryska, byłego dyrektora Ośrodka.

Podczas trzydniowej rywalizacji piłkarskiej w grodzie Lecha można było zobaczyć w akcji młodzież niepełnosprawną intelektualnie reprezentująca Ośrodki i Zespoły Szkół Specjalnych z następujących miast: Białystok, Elbląg, Gdańsk, Kazimierza Wielka,Lublin, Lubsko, Toruń, Hrubieszów, Karnowo, Oświęcim, Pyrzyce, Rzeszów, Świętochłowice, Warszawa, Żagań i Gniezno. Ogółem  w rozgrywkach wzięło udział 170 uczestników.

W piątek 8 czerwca uczniowie naszej szkoły, kierunku Technik masażysta semestr II wykonywali dla uczestników zabiegi odnowy biologicznej. Przyszli masażyści wykonywali masaż sportowy i udzielali instruktażu jak zregenerować organizm po intensywnym wysiłku fizycznym i w jaki sposób przygotować się do kolejnych meczów. Zabiegi masażu sportowego cieszyły się dużym zainteresowaniem.